Czy dzieci chętnie czytają książki

Posted on

Oczywiście, że tak. Tylko trzeba postawić na takie książki, które są naprawdę ciekawe i opowiadają intrygującą historię. Wystarczy, że dorośli spojrzą po sobie, aby zrozumieć dlaczego dzieciom trzeba kupować takie, a nie inne książki. Kiedy można dzieciom kupować książki? Nawet bez okazji. A kiedy, na jakąś okazję? Chociażby chcąc znaleźć fajny prezent na komunię. Tak, Pierwsza Komunia Święta to doskonała okazja do tego, aby kupić książkę w prezencie.

Plaga cieni. Baśniobór. Tom 3

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Brandon Mull napisał jeden z najsłynniejszych cykli w ostatnich czasach. Pierwszy tom “Baśnioboru” podbił serca młodych czytelników. Nic więc dziwnego, że pojawiły się kolejne tomy. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej można dziecku podarować chociażby kilka pierwszych części. Tom trzeci rozpoczyna się okresem wakacyjnym. Seth w tym czasie handluje z satyrami, sprzedając im baterie. Doskonale wie, że dziadek nie do końca byłby z tego faktu zadowolony, ale no cóż. W tym czasie Kendra będzie miała do wykonania kolejną, ważną misję. Waz z Rycerzami Świtu wyrusza ona na poszukiwania kolejnego, magicznego artefaktu. Do tego musi ona uprzedzić członków Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej. Czy jej się to uda? Kolejna niesamowita podróż przed czytelnikami.

Dom na kurzych łapach

Marinka ma lat dwanaście i na co dzień mieszka w domu …na kurzych łapkach. Tak, właśnie w tym, który kojarzony jest z Babą Jagą. Zresztą – jej własna babcia to Baba Jaga. Jej babcia jest bardzo specyficzna. Nie dość, że jest to Baba Jaga, to jeszcze jest to strażniczka Bramy pomiędzy światem żywych a umarłych. Wbrew wszystkim regułom, Marinka zaprzyjaźnia się z dziewczynką ze świata umarłych. W efekcie tego jej własna babcia znika. Aby ją ocalić, dziewczynka będzie musiała przekroczyć straszą Bramę. Czy będzie ona na tyle odważną osobą, aby tego dokonać? Autorką tej książki jest Sophie Anderson, która napisała niezwykle inspirującą opowieść dla dzieci.