Prezenty książkowe na komunię

Posted on

 Jeśli szukasz idealnego prezentu na komunię z Taniej Książki, to zajrzyj w poniższy opis, w którym znajdują się świetne książki dla dzieci. 

Kapelusz za sto tysięcy- Adam Bahdaj

Krystyna Cuchowska to jedna z najodważniejszych bohaterek w literaturze dziecięcej. Sama nie lubi się przechwalać, ale często mówi o tym, że kiedyś była szefem gangu, a ośmiu starszych od niej kolegów, słuchało się jej, i to lepiej niż swojej własnej matki. W dodatku Krystyna ma swoje autorskie przezwisko, Dziewiątka, i często nazywają ją tak koledzy z podwórka. Kiedy ta zaradna i odważna dziewczyna wyjeżdża na wakacje, dowiaduję się, że zaginął tajemniczy kapelusz, który był wart 100 tysięcy złotych. Długo się nie zastanawiając, Krystyna szybko wciela się w rolę detektywa, i za wszelką cenę będzie chciała spróbować odkryć sprawcę przestępstwa. Z książką “Kapelusz za sto tysięcy” Adama Bahdaja, żadne dziecko nie będzie się nudzić, wręcz przeciwnie, będzie mógł wraz z Krystyną bawić się w detektywa, i przeżyć wakacyjną przygodę.

O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie- Barbara Tylicka

Każda legenda skrywa w sobie ziarenko prawdy. Dzieje się tak, ponieważ wiele polskich legend i baśni o postaciach czy historycznych miejscach, zostało stworzone poprzez zmieszanie rzeczywistości, i miało na to wpływ również wierzenia, i przekonania dawnych mieszkańców Polski. Książeczka dla dzieci “O krakowskich psach i kleparskich kotach” jest zbiorem aż trzydziestu czterech legend, zebrane z całej Polski, z miast mniejszych i większych. Legendy te głównie opowiadają, skąd się wzięły nazwy polskich miast, ale nie tylko. W książeczce można również znaleźć informację o ważnych wydarzeniach historycznych, które odegrały się w danym mieście, a także dziecko dowie się, czy bajki i legendy były od początku spisywany, czy tylko przekazywane drogą ustną, a także jaki bajki opowiadano dzieciom w dawnych latach.