Propozycje książkowe na prezent komunijny 

Posted on

Jeśli przytłaczają cię propozycję na prezent na komunię, które oferują niektóre sklepy internetowe czy stacjonarne, to w poniższym wpisie znajdują się dwie książki, które świetnie się sprawdzą w roli prezentu na komunię. 

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej- Anna Czerwińska-Rydel

W historii Anety Czerwińskiej- Rydel poznajemy jednego z największych bohaterów narodowych, jakie Polski kiedykolwiek miała- Irenę Sendlerową. Mało osób wie, czego dokonała ta pielęgniarka, a zwłaszcza najmłodsi, dlatego autorka, aby przybliżyć im życie i dokonania Sendlerowej, napisały specjalnie dla tych, którzy jej nie znają, książkę “Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”.  Irena Sendlerowa uratowała około 2500 dzieci z gett, co uchroniło ich przed obozem, a nawet śmiercią w Holokauście. Sendlerowa jednak na początku pracowała jako sanitariuszka, i widząc, z czym muszą mierzyć się Żydzi i żydowskie dzieci, nie mogąc stać bezczynnie, zaczęła, ryzykując, własne życie, wyprowadzać z gett dzieci, a potem jak najlepiej je ukrywać.

Sposób na elfa- Marcin Pałasz

“Sposób na elfa” to lektura obowiązkowa, dla każdego miłośnika zwierząt, i swoich pupili. Kiedy Elf zostaje adoptowany, i w końcu może opuścić zimne schronisko, trafia do domu pisarza i jego syna. Mężczyźni na początku nie wiedzieli, czego mogą się spodziewać, ale sympatyczna psina szybko im pokazała, że Elf jest przyjaznym i chętnym do zabawy zwierzakiem. Elf w szczególności pokazał swoją odwagę, kiedy to jego pan znalazł się w niebezpieczeństwie, a Elf nie mogąc stać, i nic nie robić, bez namysłu skoczył na ratunek swojemu właścicielowi. Mariusz Pałasz napisał niesamowicie wciągającą opowieść o zwierzaku, który, mimo że jest trochę niesforny, to potrafi w chwili zagrożenie odznaczyć się odwagą. Historia Elfa i jego właścicieli nie tylko bawią, ale także wzruszają.